08.26 (šeštadienis)

LR F9U čempionatas "Dronahell 2023"

Dronahell 2023 vyks jau penktą kartą. Šiais metais turime naują rungtį: mokinių grupę, tad vaikai, iki 18 metų turės didesnę galimybę laimėti prizų varžantis su savo amžiaus varžovais. Tačiau reiktų nepamiršti, jog šie mažieji pilotai vis dėlto nėra tokie lėti ir kartais lenkia senbūvius! Taip pat varžybų metu dalyviai rungsis dėl LR čempiono titulo, tad sužinosime ne vien, kas yra geriausias Baltijos pilotas, bet ir greičiausius Lietuvos pilotus.
www.dronahell.lt

Vieta: Vilniaus g. 188, Didžvario Stadionas
9:30 - 20:00

Parodų ekspozicija

Parodų dalyviai: Ganna Bogachuk, Jolita Vaitkevičiūtė-Urbonienė, Jolita Puleikytė, Valery Pirohov, Šiaulių savanoriai fotografai: Edita Aleksandravičienė ir Žaneta Bytautienė "Gyvas Šiaulių atvirukas"; Ramunė Bernotaitė ir Daiva Šeibelienė "Spalvoti mėnesiai". Adomo Žudžio instaliacija lauke priešais rūmus.

Vieta: Zubovų rūmai, Aušros al.50
10:00 - 20:00

Menturgis

Menturgis vyks pėsčiųjų alėjoje arba Kaštonų alėjoje 08.26-27d. nuo 10:00 iki 20:00 val. Laukiami visi, kurie kuria savo menus ir neturi kur parodyti, yra registracija!!! ruokis@atomas.lt

Vilniaus g-vė pėsčiųjų alėja - Kaštonų al.
10:00 - 20:00

Socialinės-kūrybinės dirbtuvės „KILOWAC 6“ darbų pristatymai

"Kilowac 6" vykstanti darbų paroda. Jau 6tus metus vyks kūrybinė laboratorija „Kilowac“. Kaip ir pereitais metais, šviečiančius meno objektus kurs jungtinė lietuvių ir ukrainiecių komanda. Iš Ukrainos dalyvauja Ganna Bogachuk, Valery Pyrogov ir Viktor Bezpalko, o iš Lietuvos: Dainius Trumpis, Mantas Daujotas, Aušra Vaštakaitė ir Airidas Skublickas . Dirbtuvių metu sukurti originalūs šviestuvai ir šviečiantys meno objektai bus dovanojami Šiaulių regiono ir Respublikos organizacijoms – ligoninėms, slaugos namams ir kt. socialinėms įstaigoms.

Vieta: Zubovų rūmai (Aušros al.50)
10:00 - 21:00

Programa „Pirties kiemas”, kurioje net 4 mobiliosios pirtys, masažo palapinė, arbatos laužas

Programa „Pirties kiemas” 2023 rugpjūčio 26 ir 27 dienomis. Vyksmas: Įkuriamas pirties kiemas (4 mobiliosios pirtys, masažo palapinė, arbatos laužas (saugi kilnojama laužavietė). Programose: profesionalūs pirtininkai iš visos Lietuvos, kurie lankytojus ne tik pamalonins geru garu, bet ir pamokys geros pirties principų, sveikatinamųjų procedūrų, dvasingų ritualų. Renginio svečiai galės palyginti lietuviškos pirties subtilybes, paįvairintas sumaniomis autorinėmis improvizacijomis. Lankytojų laukia skirtingų medžio vantų prisilietimai, grožio ir atpalaiduojamosios procedūros, lydimos įvairių natūralių aromatų ir netikėtų garsų, natūralių kvapų terapija, druskos pilingas, vanojimasis, svečių vanojimas, vytelių vibroakustinis masažas, medaus masažas, supažindinimas su vanojimo technika.

Talkšos ežero pakrantės pliažas
12:00 - 19:00

Šokio spektaklis „Starting Point“

Šokio spektaklis „Starting Point“ – tai jungtinio Lietuvos ir Ukrainos teatro edukacinio projekto kulminacija. Kūrybinių dirbtuvių, kurias vedė Lietuvos ir Ukrainos teatro scenos profesionalai. „Starting Point“ tai pasakojimas apie individualių istorijų svarbą, kiekvieno žmogaus išgyvenimus bei kertinius taškus karo akivaizdoje.Visos istorijos yra svarbios – tokia yra pagrindinė „Starting Point“ idėja. Žodis, veiksmas, judesys. Šie lūžio taškai, gimę iš ukrainiečių ir lietuvių dalyvių istorijų, virsta scenos dramaturgija, o bendrakūrybinis procesas – sceniniu reginiu. Gyvenimo istorijos kaip gidas ves žiūrovą per laimę, per liūdesį, gilumą ir paviršutiniškumą, tarsi pastarasis vaikščiotų po privačią žmogiškųjų egzistencijos niuansų kolekciją. Visų istorijoms vieta scenoje yra atrasta. Projekto dalyvių išgyvenimai išgirsti. Bėgti nėra kur, pasilikti neužtenka vietos, tačiau nuo kažko reikia pradėti. Tad ir pradedame. Tebūnie tai – „Starting Point”. Kūrybinių dirbtuvių komanda: Andrius Pulkauninkas (LT), Maria Koreneva (UA), Sandro Garibashvili (UA), Goda Laurinavičiūtė (LT), Matas Saladžius (LT), Šarūnas Kuckailis (LT), Eglė Jovaišaitė (LT)
Projektą organizuoja VU Kultūros centras.
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba. https://www.youtube.com/watch?v=6zVOqyEuVlA

Vilniaus 172A. kiemas
21:00 - 22:00

Madam Fufu Šukuosenų fiksacija

Madam su savo įgula kviečia jus apsilankyti unikalioje, jaunatviškoje, gerą vaibą ir įspūdingus pokyčius sukuriančioje kirpykloje. Viskas kaip ant delniuku. Jūsų laukia: * Įvairūs kirpimai, * Šukuosenos, *Kasyčių pynimas, *Makiažas. Galima išankstinė registracija FB Madam Fufu salono puslapyje. Veiksmas: Buratino langas, Vilniaus g. 237

Buratino langas, Vilniaus g. 237
15:00 - 00:00

Ekskursija "Kame šaknys? Šiauliuose"

Šiaulių perbėgėlio į Vilnių, istorijų giganto ir pasakoriaus Rūstus Gids (Dygle) Jakubauska sūnaus specializuota ekskursija apie žmones, o ne pastatus. Nes miesto aurą ir legendą kuria asmenybės, o asmenybes užaugina miestas.

Ekskursija "Kame šaknys? Šiauliuose". "Kiekvienas, kas yra kilęs iš Šiaulių nepamirš savo šaknų. Ta garbingą šiauliečio vardą nešiojo tokie žmonės, nuo kurių gyvenimo istorijų sukasi galva. Kai kuriuos žinot, o kai kurių gal ir nelabai. O juk kur kitur negu Šiauliuse gimė Baltarusijos atgimimo veikėjai, ar lenkų lakūnas numušęs pirmą nacių lėktuvą virš Varšuvos. Daugybė žmonių ir daugybė istorijų ekskursijoje apie Šiaulių šaknis turinčių žmonių. Ekskursijos data rugpjūčio 26 d. Pradžia 16 val. Nuo auksiuko

Auksinis berniukas
16:00 - 18:00

Filmo "Vesper" peržiūra

Viltis – tai, kas veda į priekį net tada, kai atrodo, kad pasaulis žlunga. Nualintoje žemės planetoje trūksta maisto. 13-metė Vesper nenuleidžia rankų – namuose slaugo sunkiai sergantį tėvą, o miško gilumoje imasi biologinių eksperimentų. Pasauliui reikia išradimo, kuris padės išmaitinti žmoniją. Lemtinga pažintis įkvepia Vesper sukaupti jėgas, išmonę ir protą, kad pasiektų savo tikslą.

FILMAS NEMOKAMAI

Polifonijos salė, Aušros al. 15, Šiauliai
17:00 - 19:00

Šiaulių bočiai "kaunasi" su Panevėžio bočiais ir Mikniūnų bendruomenės kapela. Kaip be "Močiučių blynų"?

Šiaulių bočiai "kaunasi" su Kelmės bendruomenės bočių kapela ir ansambliu. Kaip be "Močiučių blynų"? Geriausia nuotaika su mūsų šauniausiais senjorais

Pėsčiųjų bulvaras Pėsčiųjų bulvaras ties turizmo informacijos centru, Vilniaus g. 213
17:00 - 02:00

Antikonkursss "A girdžžž"

17:00 - Plieninės varlės
18:00 - Geck
19:00 - Adomas Stančikas
20:00 - Empyrean
21:00 - THE PiXLS
23:30 - Elnio rago miškas

Plieninės varlės: "Unikalus sunkiosios muzikos duetas, kurį sudaro tvirtas sūnaus Julijaus Girdenio Ir tėvo Povilo Girdenio šeimyninis-kūrybinis tandemas. Penkiolikmečio gitaros virtuozo bei didelę muzikinę patirtį turinčio jo tėvo atliekamos savos kūrybos kompozicijos bei „pasunkintai“ aranžuotos Lietuvos laisvės kovotojų dainos nepaliks abejingais nei senojo sunkiojo roko, nei šiuolaikiškesnės bei dar sunkesnės muzikos gerbėjų. Duetas jau išleido savo pirmąjį albumą „Ugnikalnis ir cunamis“, o Julijus Girdenis – savo pirmąjį solinį instrumentinės muzikos albumą „Požeminės srovės“!"

Esame Empyrean, energinga metalo grupė, susikūrusi Juliaus Janonio gimnazijos rūsyje. Mūsų yra šeši ir mes visi siekiame, kad griaustinis būtų visur, kur grotume – ar tai būtų mokyklos sienose, ar scenose ir už jos ribų. Mūsų pavadinimas Empyrean atspindi mūsų dangišką požiūrį į muziką – viskas apie kylančias emocijas ir neapdorotą jėgą. Mėgstame pasirodyti didesniai auditorijai, demonstruodami mėgstamiausius mus įkvepiančių grupių koverius. Vokalas – Jorigis, gitaros – Jokūbas, Mantas ir Gerarda, mušamieji – Rapolas ir klavišiniai – Robertas.

“THE PiXLS” – grupė, kuri naudodamasi muzika, pasakoja gyvenimiškas istorijas, bei išgyvenimus. Grupės kuriamos muzikos tikslas - paliesti žmones ir suteikti jiems džiaugsmą, emocinę paramą ar komfortą muzikoje. Juk dėl to ir klausomės muzikos, kad ji suteiktų mums emocijas, kuriomis gyvename, tuo momentu, ar ne? Grupės nariai:  Vokalas - Mantvydas Sabaitis  Elektroninė Gitara – Ieva Makauskaitė  Bosas – Klaidas Stasiūnas  Mušamieji - Mantvydas Sadlevičius

Elnio Rago Miškas – tai tarp post rock‘o ir psichodelikos garsų klajojantis kolektyvas, kuris savo veiklą tęsia jau nuo 2016m. Grupės kūryboje vienas kitą apžaidžiantis tekstas ir muzika kuria unikalų pasaulį, kupiną lengvos melancholijos ir ilgesio, bet taip pat paliekantis vietos ir viltingai šviesai.

Dailės galerijos scena
17:00 - 01:00

Psichikos sveikatos stigmos ir diskriminacijos mažinimo iniciatyvai "Žvelk giliau"

„Šiaulių naktų“ organizatoriai į tradiciškai vykstančias socialines kūrybines dirbtuves Kilowac6 sutiko priimti dar vieną – „gyvą“ šviečiančią instaliaciją – #Žvelk giliau psichikos sveikatos ambasadorių iniciatyvą. Psichikos sveikatos ambasadoriai – tai augantis žmonių judėjimas, kuris siekia keisti požiūrį į psichikos sveikatos problemas ir į tai, ką galime daryti su jomis susidūrę. Šie žmonės savanoriškai ir neatlygintinai, dalindamiesi savo išgyventa psichikos sveikatos sunkumų patirtimi su kitais, įneša daugiau šviesos visų mintyse ir gyvenimuose. Jie patyrė, kad kalbėti apie psichikos sveikatą gali būti sunku, todėl skatina visus tapti atviresniems – kalbėti apie psichikos sveikatą, kalbėtis ir klausytis vieniems kitų.
Rugpjūčio 25 ir 26 d., vakarais užsukę pasigrožėti menininkų sukurtomis šviečiančiomis instaliacijomis, nepraeikite pro “Žvelk giliau” ambasadorius, su kuriais galėsite akis į akį pasikalbėti apie tai, kas svarbu visiems – skirti laiko savo psichikos sveikatai, nes:
• per daug psichikos sveikatos sunkumų ar sutrikimų patiriančių žmonių jaučiasi izoliuoti, beverčiai ir gėdijasi būti tarp kitų;
• sulaukę tinkamos aplinkinių paramos, žmonės gali jaustis geriau, daugiau pasiekti ir turėti lygias galimybes visose gyvenimo srityse;
• kiekvieno požiūris yra svarbus, Tavo požiūris yra svarbus!
#ŽvelkGiliau #PsichikosSveikatosAmbasadoriai

Zubovų Rūmai, Aušros al. 50
18:00 - 20:00

Ekskursija autobusu „Pietinia kronikas gyvai“

Gidas Aivaras Rusevičius lauks prie Turizmo informacijos centro, Vilniaus g. 213
Bilieto kaina 15 Eur

Būtina išankstinė registracija el. paštu ekskursijos@visitsiauliai.lt, tel. (8-41) 523 110 arba adresu Vilniaus g. 213.
Turizmo informacijos centras pasilieka teisę keisti renginių programą.

Turizmo informacijos centras, Vilniaus g. 213
18:00 - 20:00

ŠIAULIAI NIGHTS SOUNDS 23'

19-20 val. DJ REDAS su sunūmi Jonuku
20-21 val. DJ GAMTOJ
21-22 val. DJ Broliu Renginiai
22-23 val. DJ NIONIS
23-00 val. DJ YANIK
00-01 val. DJ KYZZAS
01-02 val. DJAurRam

Aurimas Ramonas? Jis šiaulietis ir apie jį kalba LT: Jis muzikoje nuo vaikystės:) daug ką teko išbandyti: 17 metų dirbo chore, buvo laikas, kai folklorą pabandė, klasikinį dainavimą, ansambliuką, šokius, bet kai prieš penkerius metus atrado didžėjų studiją, tai tapo labai aišku, kas tai didžiausias jo gyvenimo variklis. Teko pagroti Vilniuje, Kaune, Marijampolėje. "Pernai netyčia atradau didžėjų konkursą, kuriame sudalyvavau. Tarp 20 dalyvavusių - pavyko 2 vietą užimti. Kol kas čia man reikšmingiausia pergalė šioje srityje. Esu vienas pirmųjų neregių didžėjų Lietuvoje. Dėl pasaulio? - neteko girdėti apie neregius didžėjus. Studijoje, kur aš repetuoju, dar 4 neregiai yra, bet galbūt kitiems tiesiog laiko praleidimas, o man studijos sienų nebeužtenka, tad siunčiu miksus į radijo stočių šokių muzikos laidas, tai praktiškai visose bent po kartą ir daugiau yra skambėję mano miksai. Visi tie dalykai motyvuoja" pasakoja Aurimas. Palaikom. Daugiau apie jį https://www.facebook.com/djAurRam

P. Višinskio aikštė, Vilniaus g. 130
19:00 - 02:00

Dronahell 2023 Freestyle pasirodymai

"Freestyle" kategorija „Dronahell 2023“ neabejotinai sužavės visus žiūrovus. Dronai varžysis atlikdami įspūdingus triukus, naudos pirotechniką ir sieks sužavėti teisėjus. Ši kategorija sukelia nepaprastą jaudulį ir suteikia dronų pilotams galimybę parodyti savo kūrybiškumą ir įgūdžius prieš plačią auditoriją.

Didžvario gimnazijos Stadionas, Vilniaus g. 188
18:20 - 20:00

Fotografijų paroda "A žinai, kur mana šaknike?" ir "Tay kay naktikes"

Šiaulių naktys savanorių fotografų paroda "A žinai, kur mana šaknikes?". Dalyviai: Žaneta Bytautienė, Ramunė Bernotaitė, Daiva Šeibelienė, Edita Aleksandravičienė, Rokas Barauskas, Liudas Rukas, Valentina Kolčanova.
"Tay kay naktikes" Šiaulių naktys savanorių fotografų paroda iš pernai metų vykusios miesto šventės.

Šiaulių naktų štabas, Vilniaus g. 237
19:00 - 23:00

Rock'n'roll bare gros Church On Wheels

Rock N Roll baras, Vilniaus g. 128
21:00 - 23:00

Šviečiančių žmonių, gyvūnų ir lengvųjų transporto priemonių eisena

Nejubiliejinės, jau 13-osios „Šiaulių naktys“ kviečia šiauliečius ir miesto svečius rugpjūčio 26 vakare dalyvauti šviečiančių žmonių ir transporto priemonių eisenoje. Netradiciškai eisenos dalyviai judės nuo "Šiaulių viešbučio" iki „Trijų nykštukų“ skulptūros prie Kaštonų alėjos ir nušvies miestą. Rengėjai kviečia visus pasitelkti vaizduotę, šviesą skleidžiančius prietaisus ir nustebinti patį „Saulės“ mūšį regėjusius Šiaulius. Nes Jūsų laukia keli nerealūs prizai. Eisenoje gali dalyvauti ir šviečiantys žmonės, ir visos šviečiančios transporto priemonės – triratukai, dviračiai, paspirtukai, motociklai. Ypatingas dėmesys gyvūnams - jie turės specialų prizą!!! Po eisenos aikštėje prie Dailės galerijos ir Kaštonų alėjos bus apdovanotas įspūdingiausias-šviečiantis žmogus ir originaliausia šviečianti transporto priemonė bei gyvūnas. Bus papildomų prizų. Tradiciškai bus apdovanojami miesto šviesuoliai. Į eiseną būtina registruotis: https://forms.gle/Eakjmmu54QUma1CQ7 Registracija vyksta iki rugpjūčio 25 d.

"Šiaulių" viešbučio aikštelė - Dailės galerijos scena
22:00 - 23:00

Ekskursija „Juodai baltos/baltai juodos Šiaulių istorijos sutemus“

Gidė Jurgita Zabielė lauks Katedros šventoriuje
Bilieto kaina 5 Eur

Būtina išankstinė registracija el. paštu ekskursijos@visitsiauliai.lt, tel. (8-41) 523 110 arba adresu Vilniaus g. 213.
Turizmo informacijos centras pasilieka teisę keisti renginių programą.

Katedros šventorius
19:00 - 20:30
21:00 - 22:30