08.25 (penktadienis)

Socialinės-kūrybinės dirbtuvės „KILOWAC 6“

Kaip ir praeitais metais, šviečiančius meno objektus kurs jungtinė lietuvių ir ukrainiecių komanda. Iš Ukrainos dalyvauja Ganna Bogachuk, Valery Pyrogov ir Viktor Bezpalko, o iš Lietuvos: Dainius Trumpis, Mantas Daujotas, Aušra Vaštakaitė ir Airidas Skublickas. Dirbtuvių metu sukurti originalūs šviestuvai ir šviečiantys meno objektai bus dovanojami Šiaulių regiono ir Respublikos organizacijoms – ligoninėms, slaugos namams ir kt. socialinėms įstaigoms.

Vieta: Zubovų rūmai (Aušros al.50)
16:00 - 20:00

Parodų ekspozicija

Parodų dalyviai: Ganna Bogachuk, Jolita Vaitkevičiūtė-Urbonienė, Jolita Puleikytė, Valery Pirohov, Šiaulių savanoriai fotografai: Edita Aleksandravičienė ir Žaneta Bytautienė "Gyvas Šiaulių atvirukas"; Ramunė Bernotaitė ir Daiva Šeibelienė "Spalvoti mėnesiai". Adomo Žudžio instaliacija lauke priešais rūmus.

Vieta: Zubovų rūmai, Aušros al.50
16:00 - 20:00

Naktinėk kartu su biblioteka! Naktinėk bibliotekoje

15.00–15.45 val. // II a. fojė Jolitos Vaitkutės instaliacija iš sąvartyno žemės „(Ne)amžinos vertybės“ atidarymas. Dalyvauja instaliacijos autorė ir svečiai
16.00–19.00 val. // Kino salė, II a. Filmų peržiūros „Šiaulių miesto ir krašto istorija dokumentiniuose vaizdo įrašuose“
16.00–19.00 val. // Knygos grafikos centras, I a. Tvaraus žaislo „Žaliaplaukis Oliziukas“ gamybos edukacija vaikams
16.00–20.00 val. // Jaunimo ir edukacijų erdvė, III a. Edukacinis užsiėmimas „Skrebinimo dirbtuvės“. Bus galima pasigaminti dekoruotą atviruką, knygų skirtuką ar kitą dekoratyvinį popieriaus dirbinį
16.00–22.00 val. // II a. fojė Žaidimas-spėlionė „(Pa)liesk. (Pa)jausk. (Pa)rašyk“. Aplankyk 10 stotelių, atspėk, koks bibliotekos „gyventojas“ joje slepiasi, ir užrašyk atsakymą
16.00–20.00 val. // Registratūra Ekskursija po biblioteką (lankytojų grupėms kas valandą)
16.30–19.30 val. // Kompiuterių klasė, II a. „Kahoot!“ viktorinos (kas valandą)
20.30–21.30 val. // Konferencijų salė, II a. Emilijos Pukevičiūtės gyvo garso koncertas

Visi renginiai ir edukaciniai užsiėmimai NEMOKAMI. Renginiai yra Šiaulių miesto šventės „Šiaulių naktys“ dalis. Renginys bus fotografuojamas, filmuojamas, todėl informuojame, kad Jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar kitose medijose.

Šiaulių Povilo Višinskio viešoji biblioteka, Aušros al. 62
15:00 - 22:00

„KILOWAC 6“ Parodos atidarymas

Dalyviai: Dainius Trumpis, Mantas Daujotas, Aušra Vaštakaitė, Airidas Skublickas, Ganna Bogachuk, Valery Pyrogov, Viktor Bezpalko.

Martyno Olšausko elektroninės muzikos projektas MOSOUNDS

Vieta: Zubovų rūmai (Aušros al.50)
18:00 - 20:00

„Erasmus+“ gatvės meno pristatymas Šiauliuose

Centrinėje Šiaulių miesto dalyje, Rūdės gatvėje, esančio namo sieną netrukus papuoš mokslininką, atradėją Mikalojų Koperniką vaizduojantis kūrinys, pavadintas „Erasmus+“ SIENA: pamatyk galimybę“. Tai – dar viena didžiausios Europos Sąjungos švietimo programos „Erasmus+“ gatvės meno iniciatyva, šį kartą įgyvendinta kartu su Šiaulių miesto savivaldybe. Kūrinio autorius – menininkas Artur Širin-Ettoja. Kviečiame į šio kūrinio pristatymą, kuris vyks Šiaulių miesto šventės „Šiaulių naktys“ metu.
Kas laukia: gatvės šokių trupės pasirodymas, kūrinio pristatymas. Po pristatymo visus dalyvius kviečiame toliau dalyvauti „Šiaulių naktų“ renginiuose. Daugiau informacijos apie juos galite rasti www.idesimekaibuspaskelbtainfo.
Tai jau antrasis „Erasmus+“ gatvės meno iniciatyvos kūrinys – pernai Vilniaus stoties rajone esančio namo sieną papuošė Alberto Einšteino piešinys. Šios iniciatyvos tikslas – siųsti stiprią meninę žinutę visuomenei, kuri skatintų pasinaudoti programos „Erasmus+“ galimybėmis ir kurti savo svajonių gyvenimą. „Erasmus+“ galimybės, kaip ir kitos gyvenimą keičiančios galimybės, dažnai yra šalia, ranka pasiekiamos, tačiau ne visiems matomos.
Programa „Erasmus+“ kuria lygias galimybes visiems, nepaisant amžiaus, statuso, išsilavinimo. Todėl ir piešinyje mokslininkas Kopernikas vaizduojamas nenusakomo amžiaus – tarsi vyresnis, bet pasipuošęs daugiau jaunimui būdingais laisvo stiliaus drabužiais, ausyje segi auskarą. Kopernikas yra mokslininkas, kurio teorija sukrėtė, galbūt net pakeitė pasaulį. Jis neša stiprią ir drąsią žinią apie tai, kaip svarbu gebėti pažiūrėti plačiau, atsiverti naujai perspektyvai. Piešinyje į Saulę, savo teorijos centrą, žiūrintis Kopernikas būtent ir skatina pamatyti savo tobulėjimo galimybę. Žiūronai – stiprus šio kvietimo simbolis.
Kviečiame dalyvauti pristatyme ir įžvelgti bei išgirsti daugiau reikšmių ir sąsajų. Be to, Kopernikui šiemet sukanka 550 metų – dar viena proga minėti ir švęsti – ne tik meną, galimybes, bet ir didžio išradėjo sukaktį.

Prie Rūdės g. 29 namo
16:30 - 17:30

Filmo "Poetas" peržiūra

Tikromis Lietuvos partizanų istorijomis paremtas Giedriaus Tamoševičiaus ir Vytauto V. Landsbergio vaidybinis filmas „Poetas“ – tai jaudinanti juosta apie laisvės troškimą, drąsą priešintis nekenčiamam režimui bet kokia, net ir savo gyvybės kaina. Tai tarsi gyva istorijos pamoka, vaizdingai iliustruojanti pasirinkimą, kurį pokario metais privalėjo padaryti daugybė buvusių nepriklausomos Lietuvos karininkų, studentų, mokytojų bei kitų paprastų šalies piliečių.

FILMAS NEMOKAMAI

Polifonijos salė, Aušros al. 15, Šiauliai
17:00 - 19:00

Prof. Gintauto Mažeikio paskaita „Skrydis virš Girnikų kalno: Geraldo Jankausko psichodelinė kūryba"

Prof. Gintauto Mažeikio paskaita „Skrydis virš Girnikų kalno: Geraldo Jankausko psichodelinė kūryba"

Fotografijos muziejus, Vilniaus g. 140, Šiauliai
17:30 - 19:00

Šiaulių bočiai "kaunasi" su Kelmės bendruomenės bočių kapela ir ansambliu. Kaip be "Močiučių blynų"?

Šiaulių bočiai "kaunasi" su Kelmės bendruomenės bočių kapela ir ansambliu. Kaip be "Močiučių blynų"? Geriausia nuotaika su mūsų šauniausiais senjorais

Pėsčiųjų bulvaras ties turizmo informacijos centru, Vilniaus g. 213
17:00 - 02:00

Ekskursija "Kame šaknys? Šiauliuose"

Ekskursija Pilna!
Šiaulių perbėgėlio į Vilnių, istorijų giganto ir pasakoriaus Rūstus Gids (Dygle) Jakubauska sūnaus specializuota ekskursija apie žmones, o ne pastatus. Nes miesto aurą ir legendą kuria asmenybės, o asmenybes užaugina miestas. "Kiekvienas, kas yra kilęs iš Šiaulių nepamirš savo šaknų. Ta garbingą šiauliečio vardą nešiojo tokie žmonės, nuo kurių gyvenimo istorijų sukasi galva. Kai kuriuos žinot, o kai kurių gal ir nelabai. O juk kur kitur negu Šiauliuse gimė Baltarusijos atgimimo veikėjai, ar lenkų lakūnas numušęs pirmą nacių lėktuvą virš Varšuvos. Daugybė žmonių ir daugybė istorijų ekskursijoje apie Šiaulių šaknis turinčių žmonių. Ekskursijos data rugpjūčio 25 d. Pradžia 17 val. Nuo auksiuko

Auksinis berniukas
17:00 - 19:00

Antikonkursss "A girdžžž"

17:00 - Festoo, Grimas, Flowekas
18:00 - Gabija Petrauskaitė,
19:00 - No. Dilemma
20:00 - Sintetinė meilė
22:00 - TaRuta
23:00 - Saulės Dievas
00:00 - Kristijonas Ribaitis

3 atlikėjai kurie su muzika susiję nuo pat mažų dienų, 3 atlikėjai kurie susibūrė padaryti tai, ko visada troško, 3 atlikėjai kurie nebijo rizikuoti, kad užkoptų į muzikos viršūnę, 3 atlikėjai kurie koncertuos Šiaulių naktyse pirmą kartą: Flowekas, Grimas ir Festoo

Dainuojamosios poezijos bei alternatyviosios muzikos atlikėja Gabija Petrauskaitė ne kartą viešai yra sakiusi, jog maloniausia jai kurti apie meilę, o svarbiausia, jog žmonės jos dainose atrastų dalelę savęs. Jos manymu, visi žmonės yra vienodi, jaučia bei išgyvena tą patį, tik dažnai jie slepiasi po kaukėmis. 2022 Vasario 14-ąją Gabija išleido savo pirmąjį CD albumą „Kaip sapne“. Pinigus už 100 parduotų albumų Gabija skiria „Blue& Yellow“ organizacijai - jau paaukota virš 700 eurų.

Alternatyvaus roko grupė iš Vilniaus, viename muzikiniame katile maišanti lengvabūdiškąjį indie kartu su pajudėti priverčiančiais punk bei stoner roko motyvais. Išgirsti verta - that’s no dilemma!

Elektronikos ir alternatyvos žanrų grupė „Sintetinė meilė“ sujungia elektrinės gitaros, energingo vokalo, galingų būgnų bei sintezatorių garsus į vieną bendrą sintetinę visumą, kurioje kiekvienas klausytojas ras sau mielų ir nostalgiškų akcentų. Grupė sudaro: Audrius Pakšys – vokalas, Vykintė Macijauskaitė – gitara, Kęstutis Svetikas – būgnai.

Grupė "TaRuta" koncertuoja Lietuvoje nuo 2010 metų, o aktyviai pristatinėti Ukrainos folkroką mūsuose jau pradėjo po Maidano įvykių, kas tęsiasi ir lig šiol. Šiuos muzikantus neblogai žino mūsų šalies festivalių lankytojai, radijo stočių klausytojai ir televizijos žiūrovai. 2022-ųjų vasarį prasidėjus plataus masto karinei agresijai prieš Ukrainą, grupės "TaRuta" nariai jau kelintą kartą lankosi Lietuvoje kaip savo regiono Teritorinės gynybos atstovai ir drauge su lietuvių savanoriais renka labdarą pabėgėliams bei reikalingą pagalbą savo šalies kariuomenei. https://www.youtube.com/watch?v=n033xaBD51s

Esame trys Saulės Dievo apaštalai siųsti į žemę su tikslu atnešti žmonijai naująją Madrido erą. Vitamino D pripumpuotais kūnais maigom savus instrumentus ir eksperimentuojam įvairiais žanrais (rokas, punk-rokas, bliuzas, soul'as), stengdamiesi žemišku pavidalu perteikti nežemiškąjį Saulės Dievo žodį. Pasileiskit plaukus ir paruoškit atviras galvas, nes atėjo jūsų indoktrinacijos valanda.

Indie, elektronika, žiupsnelis post-punko’o ir viskas kas aplinkui – toks apibūdinimas labiausiai tinka chaotiškam Kristijono Ribaičio muzikiniam pasauliui. Šis atlikėjas nebijo eksperimentuoti su įvairių žanrų sinteze, kurią jungia lietuviški tekstai, pripildyti ironijos, savirefleksijų ir nebanalumo.

Dailės galerijos scena
17:00 - 01:00

Psichikos sveikatos stigmos ir diskriminacijos mažinimo iniciatyvai "Žvelk giliau"

„Šiaulių naktų“ organizatoriai į tradiciškai vykstančias socialines kūrybines dirbtuves Kilowac6 sutiko priimti dar vieną – „gyvą“ šviečiančią instaliaciją – #Žvelk giliau psichikos sveikatos ambasadorių iniciatyvą. Psichikos sveikatos ambasadoriai – tai augantis žmonių judėjimas, kuris siekia keisti požiūrį į psichikos sveikatos problemas ir į tai, ką galime daryti su jomis susidūrę. Šie žmonės savanoriškai ir neatlygintinai, dalindamiesi savo išgyventa psichikos sveikatos sunkumų patirtimi su kitais, įneša daugiau šviesos visų mintyse ir gyvenimuose. Jie patyrė, kad kalbėti apie psichikos sveikatą gali būti sunku, todėl skatina visus tapti atviresniems – kalbėti apie psichikos sveikatą, kalbėtis ir klausytis vieniems kitų.
Rugpjūčio 25 ir 26 d., vakarais užsukę pasigrožėti menininkų sukurtomis šviečiančiomis instaliacijomis, nepraeikite pro “Žvelk giliau” ambasadorius, su kuriais galėsite akis į akį pasikalbėti apie tai, kas svarbu visiems – skirti laiko savo psichikos sveikatai, nes:
• per daug psichikos sveikatos sunkumų ar sutrikimų patiriančių žmonių jaučiasi izoliuoti, beverčiai ir gėdijasi būti tarp kitų;
• sulaukę tinkamos aplinkinių paramos, žmonės gali jaustis geriau, daugiau pasiekti ir turėti lygias galimybes visose gyvenimo srityse;
• kiekvieno požiūris yra svarbus, Tavo požiūris yra svarbus!
#ŽvelkGiliau #PsichikosSveikatosAmbasadoriai

Zubovų Rūmai, Aušros al. 50
18:00 - 20:00

Ekskursija autobusu „Pietinia kronikas gyvai“

Gidas Aivaras Rusevičius lauks prie Turizmo informacijos centro, Vilniaus g. 213
Bilieto kaina 15 Eur

Būtina išankstinė registracija el. paštu ekskursijos@visitsiauliai.lt, tel. (8-41) 523 110 arba adresu Vilniaus g. 213.

Turizmo informacijos centras pasilieka teisę keisti renginių programą.

Turizmo informacijos centras, Vilniaus g. 213
18:00 - 20:00

ŠIAULIAI NIGHTS SOUNDS 23'

19-20 val. DJ LIGONIS
20-21 val. DJ SENIS
21-22 val. DJ IVAS
22-23 val. DJ CD
23-00 val. DJ GINTAS TUTTI
00-01 val. DJ VLADAS

P. Višinskio aikštė, Vilniaus g. 130
19:00 - 01:00

Nepjausi,... nesėsi! Nepaprasto informatyvumo policijos renginys artėjant Rugsėjo 1-jai

Policijos muziejus
Bendruomenės pareigūnai su prevenciniais prizais
Specialios parengties būrio amunicija
Kinologas su šunimi
Kelių policijos technika
Kriminalistinių tyrimų centro (C.S.I.) "stebuklai"
Policijos rėmėjų savanorystės pristatymas...

Policijos komisariato kiemas, Aušros al. 19
19:00 - 23:00

Ekskursija „Senosios Šiaulių kapinės: čia visi lygūs“

Gidas Alfonsas Zaleskis lauks Katedros šventoriuje Bilieto kaina 5 Eur

Būtina išankstinė registracija el. paštu ekskursijos@visitsiauliai.lt, tel. (8-41) 523 110 arba adresu Vilniaus g. 213.

Turizmo informacijos centras pasilieka teisę keisti renginių programą.

Katedros šventorius
19:00 - 20:30
21:00 - 22:30

Fotografijų paroda "A žinai, kur mana šaknike?" ir "Tay kay naktikes"

Šiaulių naktys savanorių fotografų paroda "A žinai, kur mana šaknikes?". Dalyviai: Žaneta Bytautienė, Ramunė Bernotaitė, Daiva Šeibelienė, Edita Aleksandravičienė, Rokas Barauskas, Liudas Rukas, Valentina Kolčanova.
"Tay kay naktikes" Šiaulių naktys savanorių fotografų paroda iš pernai metų vykusios miesto šventės.

Šiaulių naktų štabas, Vilniaus g. 237
19:00 - 23:00

Aukštakulnių bėgimo varžybos

P. Višinskio aikštė, Vilniaus g. 130
20:30 - 21:00

Šunų paklusnumo ir vikrumo pasirodymas "ŠUNIŠKOS NAKTYS" su "AKELA" agility team

121 studija pristato šunų bendro paklusnumo ir vikrumo pasirodymą "ŠUNIŠKOS NAKTYS" dalyvaujant "AKELA" agility team klubo treneriams ir nariams. Jei įsigijote šuniuką, turbūt jau supratote, kad ne viskas pavyksta savaime. Mažajam draugui reikia padėti suformuoti socialinius įgūdžius, išmokti įvairių komandų, triukų. O gal norite būti darni komanda ir sportuoti kartu su augintiniu? Jei turite pakankamai kantrybės bei azarto – dalyvausime varžybose. Tai tikrai įmanoma...

Pėsčiųjų bulvaras ties Kaštonų alėja, Vilniaus g. 190
20:00 - 21:00

Mados performansas "ŠUNIŠKOS NAKTYS" su Danguolės Janulevičienės siuvimo kursais

121 studija pristato mados performansą "ŠUNIŠKOS NAKTYS“. Tai jungtinis Danguolės Janulevičienės ir siuvimo kursuose dalyvaujančių moterų ir merginų kūrybinio iššūkio "ŠUNIŠKOS DIENOS" rezultatas, minint pasaulyje Tarptautinė šuns dieną. Ši diena skirta pagerbti šiuos gyvūnus ir keisti visuomenės požiūrį į šunis, akcentuojant, kad meilė, visų pirma, reiškia atsakomybę. Prieš nuspręsdami auginti šunį, privalai suvokti, kad tampi už jį atsakingas – privalai juo rūpintis, globoti ir išmokyti savo augintinį tinkamai elgtis ir namuose, ir viešumoje. Tai kūrybinio polėkio, abipusės meilės, požiūrio į šunis perteikimas aprangoje. MEILĖ IR ATSAKOMYBĖ - kaip besitęsiantis prieraišumo procesas...

Pėsčiųjų bulvaras ties Kaštonų alėja, Vilniaus g. 190
21:00 - 22:00