08.22 (antradienis)

Socialinės-kūrybinės dirbtuvės „KILOWAC 6“

Kaip ir praeitais metais, šviečiančius meno objektus kurs jungtinė lietuvių ir ukrainiecių komanda. Iš Ukrainos dalyvauja Ganna Bogachuk, Valery Pyrogov ir Viktor Bezpalko, o iš Lietuvos: Dainius Trumpis, Mantas Daujotas, Aušra Vaštakaitė ir Airidas Skublickas. Dirbtuvių metu sukurti originalūs šviestuvai ir šviečiantys meno objektai bus dovanojami Šiaulių regiono ir Respublikos organizacijoms – ligoninėms, slaugos namams ir kt. socialinėms įstaigoms.

Vieta: Zubovų rūmai (Aušros al.50)
16:00 - 20:00

Parodų ekspozicija

Parodų dalyviai: Ganna Bogachuk, Jolita Vaitkevičiūtė-Urbonienė, Jolita Puleikytė, Valery Pirohov, Šiaulių savanoriai fotografai: Edita Aleksandravičienė ir Žaneta Bytautienė "Gyvas Šiaulių atvirukas"; Ramunė Bernotaitė ir Daiva Šeibelienė "Spalvoti mėnesiai". Adomo Žudžio instaliacija lauke priešais rūmus.

Vieta: Zubovų rūmai, Aušros al.50
16:00 - 20:00

Prof. R. Garbačiausko eskizavimo pratybos

Prof. R. Garbačiausko piešimo pamoka, kreidelės, anglis, sangina, pastelė. Dar neaisku ar bus akto ar portreto paisymas.

Vieta: Zubovų rūmai, Aušros al.50, 2 aukštas
18:00 - 20:00

Sarkazmo tyrimai #04. Moderuoja Giedrius Drukteinis. Svečiuose aktoriai Ineta Stasiulytė ir Giedrius Savickas.

Sarkazmo tyrimai #04. Moderuoja Giedrius Drukteinis. Svečiuose aktoriai Ineta Stasiulytė ir Giedrius Savickas. Kalbės apie sarkazmą! Kas tai yra? Kaip jis kuriamas? O gal jiems lyg niekur nieko savaime gaunas? Tyrinėsime sarkazmą iš visų pusių, kad suprastume, kaip ir ką ten reikia daryt ir kas gaunasi vis dėlto ekspromtu. O gal yra kokie pratimai? Metodai, kaip išmokti taip juokauti? Abi žvaigždes dalinsis savo kūrybos metodais, bandymais, bendraudami su rašytoju Giedriumi Drukteiniu. Giedrius Drukteinis – rašytojas, žurnalistas, etiketo bei laikysenos konsultantas, nuolatinis didžiausių Lietuvos periodinių leidinių autorius, Vilniaus Universiteteo bei Vilniaus Dailės Akademijos lektorius, nuo 1999 metų skaitantis paskaitas ir veda seminarus Lietuvos bei užsienio verslo, akademinėms bei valstybinėms institucijoms. Svečiuose aktoriai Ineta Stasiulytė ir Giedrius Savickas kalbės apie sarkazmą ir kaip jis gimsta aktorių lūpose!

Ineta Stasiulytė – Lietuvos teatro, kino ir televizijos aktorė, gimusi 1980 m. gegužės 17 d. Telšiuose. Čia ir pradėjo savo kaip aktorės kelią – vaidino Telšių Žemaitės dramos teatro vaikų ir jaunimo studijoje „Aglija“ (rež. Laima Adomaitienė). Būdama šešiolikmete moksleive ji gastrolių metu jau vaidino Monake, kunigaikštienės Grace Kelly, legendinės Holivudo aktorės, teatre. Tenesio Williamso pjesės interpretacijoje „Pasmerkti namai“ jai buvo patikėtas pagrindinis vaidmuo. 1995 m. Ineta tarptautiniame festivalyje „Baltic Satelid“ buvo apdovanota prizu už sukurtą geriausią moters vaidmenį, 1999 m. Telšiuose pelnė prizą „Magdelė“.

Visada svajojo tapti šokėja, mėgo baletą, domėjosi egzistenciniais klausimais. Baigusi vidurinę choreografė Anželika Cholina buvo sudariusi šokio programą. Vis dėlto pagrindiniu savo gyvenimo keliu ji pasirinko ne šokį, o teatrą – įstojo studijuoti aktorinį meną į Lietuvos teatro ir muzikos akademiją. Čia, sostinėje, ji pradėjo kurti vaidmenis Vilniaus mažajame bei „Domino“ teatruose. Į Vilniaus mažąjį teatrą įsiliejo kartu su visais kitais kurso draugais (režisierius Rimas Tuminas, tais metais kurdamas Vilniaus mažąjį teatrą, į jį pasiėmė visą savo kursą). Yra sukūrusi vaidmenis kino filmuose „Nepatyręs“, „Gautas iškvietimas 3“, „Naktinė žvejyba“, „12 kėdžių“, „Tarp mūsų, mergaičių“, „Aš esi tu“, vaidino keliuose televizijos serialuose ir kt. 2008 m. buvo apdovanota Auksiniu scenos kryžiumi kaip geriausia antraplanio vaidmens atlikėja – už sukurtą Lizos vaidmenį spektaklyje „Viskas gerai“ (Vilniaus mažasis teatras). Lietuvoje Ineta žinoma ir kaip puiki šokėja.

Giedrius Savickas – Lietuvos teatro, kino ir televizijos aktorius, gimęs 1980 m. balandžio 16 d. Klaipėdoje. Tapo plačiai žinomu kurdamas vaidmenis parodijų laidoje „Dar pažiūrėsim“. Giedrius itin veiklus ir tai įrodo vaidmenys teatre: Kitas kampas – improvizuotojas (2009), Įstabioji ir graudžioji Romeo ir Džuljetos istorija – Romeo (2003), Hamletas – Gildensternas (2008); vaidmenys kine: Lietuviškos grožybės (2005), Valentinas vienas (2013), Kaip pavogti žmoną (2013), Patriotai (2015), O, ne! O, taip! (2016), Zero III (2017), Trys milijonai eurų (2017), Melagiai (2018), Monikai reikia meilės, Paradas (2023); vaidmenys televizijoje: Garbės kuopa (2007), Moterys meluoja geriau, Dar pažiūrėsim (2009-2011), Mano laida (2011-2012), Dviračio šou (2012-dabar), Visi namie (2013), Auksinis balsas (2015-dabar). 2018 metais buvo apdovanotas Sidabrine gerve už geriausią aktoriaus vaidmenį.

Renginio partneriai: Šiaulių miesto savivaldybė, Lietuvos Kultūros Taryba, UAB „Vilmers“

Gerų ir juokingų emocijų! Daugiau informacijos Šiaulių naktys FB

Vieta: Valstybinis Šiaulių dramos teatras, Tilžės g. 155
21:00 - 22:30