08.20 (sekmadienis)

RPG (Ruokio performansų gamykla – aliuzija į rankinę prieštankinę granatą)

Šiauliečiai, mes žinome, kad jūs galite mus nustebinti!

Kūrybiškų ir šmaikščių žmonių miestas kviečiamas jungtis į festivalio „Šiaulių naktys“ konkursą – performansų gamyklą RPG. „Ruokio performansų gamykla“ nustebins, prajuokins ir įkvėps originalumu, nes joje dalyvausite JŪS!

Apie viską trumpai:

- Sugalvokite ir sukurkite absurdiškai juokingą iškabą. Keletas šmaikščių pavyzdžių Jūsų įkvėpimui: „Švarcvaldo kumpio diskusijų klubas“, „Riebios varškės spurgyčių asociacija“, „Lietuviškos triušienos terino konsulatas“, „Reklaminių iškabų lengvojo kastravimo dirbtuvės“, „Lietuviškų keiksmažodžių mokykla“, „Žvaigždžių mėgdžiojimo kursai“, „Dasai Malos Beribio išsisukinėjimo tobulinimosi institutas“, „Rėkimo kursai A, B, C ir D kategorijos“. Kur tik nuves Jūsų fantazija!

- Iškabą įsmeikite, pakabinkite ar kitaip pritvirtinkite prie savo namų, darbovietės ar kito pastato įėjimo, kiemo, gatvės.

- Norite, kad būtų dar absurdiškiau? Išpildykite savo iškabą – „įgyvendinkite“ jos aprašymą pastato viduje. Sakykime, jei tai yra Rėkimo kursai, viduje galite demonstruoti vykstančias kursų paskaitas. Jei tai Švarcvaldo kumpio diskusijų klubas, viduje galite surengti atitinkamą diskusiją. ;)

Visas iškabas ir jų išpildymą komisija vertins rugpjūčio 25 d. Norint dalyvauti konkurse, būtina registracija: https://forms.gle/9jwKXG3aM3KxwxDH7

Galite neabejoti, kad kūrybiškiausius ir absurdiškiausius rugpjūčio 26 d. apdovanosime fantastiškais prizais!

ARE YOU IN?

Vieta: visas Šiaulių miestas
00:00 - 23:59

Socialinės-kūrybinės dirbtuvės „KILOWAC 6“

Kaip ir praeitais metais, šviečiančius meno objektus kurs jungtinė lietuvių ir ukrainiecių komanda. Iš Ukrainos dalyvauja Ganna Bogachuk, Valery Pyrogov ir Viktor Bezpalko, o iš Lietuvos: Dainius Trumpis, Mantas Daujotas, Aušra Vaštakaitė ir Airidas Skublickas. Dirbtuvių metu sukurti originalūs šviestuvai ir šviečiantys meno objektai bus dovanojami Šiaulių regiono ir Respublikos organizacijoms – ligoninėms, slaugos namams ir kt. socialinėms įstaigoms.

Vieta: Zubovų rūmai (Aušros al.50)
16:00 - 20:00

Parodų ekspozicija

Parodų dalyviai: Ganna Bogachuk, Jolita Vaitkevičiūtė-Urbonienė, Jolita Puleikytė, Valery Pirohov, Šiaulių savanoriai fotografai: Edita Aleksandravičienė ir Žaneta Bytautienė "Gyvas Šiaulių atvirukas"; Ramunė Bernotaitė ir Daiva Šeibelienė "Spalvoti mėnesiai". Adomo Žudžio instaliacija lauke priešais rūmus.

Vieta: Zubovų rūmai, Aušros al.50
16:00 - 20:00

Muzikos ir kino projektas "Vilniaus pokeris"

Festivalio akcijos „Šiaulių naktys 13“ atidarymo muzikos vaizdo ir scenos renginys „Vilniaus Pokeris“ skirtas paminėti visus Šiaulius garsinančius kūrėjus, kurių gimtinė Šiauliai, dabar gyvenančius svetur. Todėl „Šiaulių naktys 13“ devizas – „A žinai kur mana šaknikes“ galios visų švenčių metu!. O Vilniaus Pokeris sumanytojas ir pagrindinis vykdytojas – ŠIAULIETIS!, kino režisierius, ir renginių režisierius, gyvenantis ir kuriantis Vilniuje Donatas Ulvydas! Programos muzikos autoriai – kompozitorius Kipras Mašanauskas, kompozitorius Jievaras Jasinskis. Programos vykdytojai – muzikos atlikėjai „Vilnius JJAZZ Ensamble“, solistė Kotryna Juodzevičiūtė.

APIE VILNIAUS POKERĮ

Kadaise kultinis romanas tapo literatūrine bomba, kurios sprogimo atgarsiai nusirito per dešimtmečius, o šiandien knyga inspiruoja dabarties menininkus. Donatas Ulvydas idėją Lietuvai priminti apie R. Gavelio romaną „Vilniaus Pokeris“ brandino 6 metus. Ir tai pavyko įgyvendinti! Vilniaus Pokeris tai kino ir muzikos sintezė, kuri Vilniaus 700-ojo gimtadienio proga duris atvėrė plačiajai viešuomenei ir pristatė jai meno kūrinį „Vilniaus Pokeris“.

Taip Lietuvai svarbaus rašytojo Ričardo Gavelio romanas tapo muzika ir kinu.

Pasak režisieriaus, Ričardas Gavelis aprašydamas tuometinį džiazo koncertą sakė, jog muzika ir muzikantai Vilniaus pokerio koncerte (taip vadinosi koncertas, todėl taip ir pavadinta knyga) atrodo kaip Vilniaus galia, tačiau Ričardo Gavelio kūrinys svarbus ne tik vilniečiams, bet visiems lietuviams. „Būtent taip atrodo mūsų koncerto muzikantai – klausant atrodo, kad taip turėtų skambėti Vilniaus galia – drąsi, spontaniška, kartais nostalgiška, bet visada iš širdies, iš žarnų, nepasiduodanti ir žiūrinti tik pirmyn“, sako D. Ulvydas. Šis charakterio bruožas tinka ir pačiam Šiaulių vaikiui Donatui Ulvydui.

„Toks ir buvo mano tikslas, - teigia režisierius, pasakodamas apie būsimą romano ekranizaciją, - ne atkartoti kiekvieną R. Gavelio sąmonės srauto natą, tačiau suteikti Vilniaus Pokeriui 21 amžiaus veidą, bet Gavelis yra Gavelis ir filmo kūrybos procesas šįkart prasidėjo atvirkščiai, nuo muzikos“.

Pirmojo koncerto Vilniuje metu D. Ulvydas fiksavo scenas savo kino juostai, todėl susirinkusieji buvo ne tik žiūrovai, bet ir būsimo filmo masinių scenų aktoriai. Žiūrovai taip pat galėjo pasijusti operatoriais – visi atsiuntę savo telefonais filmuotus dainos „Deadly Dance“ vaizdus, tapo D. Ulvydo šiai dainai kurto klipo bendraautoriais. Klipą pažiūrėti galite čia: https://youtu.be/UiOMh39rHxg

Antro koncerto metu Donatui Ulvydui labiausiai įsiminė susirinkusi publika: „Tai buvo tūkstantis į Vilniaus klasterį atėjusių žmonių, kurie buvo tokie šviesūs ir įkvepiantys! Atrodo, kad koncerto metu tvyrojo tikroji Vilniaus dvasia, nes susirinko publika, mėgstanti džiazą ir gerą literatūrą. Tai man, kaip autoriui, buvo bene didžiausias koncerto atradimas“. „Pamačius šitą renginį ištinka gerasis kultūrinis šokas, nepraeinantis kelias savaites, ir supranti, kad Šiauliai verti pamatyti tai, kas Lietuvoje yra sukurta geriausia. Dvigubai įspūdį sustiprina faktas, kad prie „Vilniaus pokerio“ stovi buvęs šiaulietis Donatas Ulvydas, ir tai koreliuoja su mūsų šių metų Šiaulių naktų“ šūkiu – „a žinai kur mana šaknikes?“, – sako „Šiaulių naktų“ organizatorius Remigijus Ruokis.

Be abejo apie muzikantus

Vilnius JJAZZ ensemble tai 17-iolikos profesionalių džiazo muzikantų orkestras įkurtas trombonininko, kompozitoriaus bei aranžuotojo Jievaro Jasinskio. Šiame projekte ansamblis plečia savo gretas ir muzikantų kolektyvas išauga iki 20 atlikėjų. Pagrindinis Vilnius JJAZZ Ensemble tikslas yra kelti profesionaliojo džiazo kokybę bei šviesti publiką, skatinti džiazo ir kitų muzikos stilių kūrybą. Nuolatos rengti aukštos meninės kokybės koncertus Lietuvoje, taip pat garsinti šalies vardą geriausiuose džiazo festivaliuose Europoje ir pasaulyje. 2022 metais internetinėse platformose pasirodė debiutinis big bando albumas American Stories, o 2023 išleista albumo vinilinė plokštelė. Daugiau apie ansamblį www.vilniusjjazzensemble.com

Sudėtis:

Solistė – Kotryna Juodzevičiūtė, Leonardas Pilkauskas - altinis saksofonas, Karolis Šarkus – altinis saksofonas, Tomas Razmus - tenorinis saksofonas, Mindaugas Apulskis – tenorinis saksofonas, Simonas Šipavičius – baritoninis saksofonas, Jievaras Jasinskis – trombonas, Povilas Jurkša – trombonas, Tomas Ciūnys – trombonas, Valentas Marozas – bosinis trombonas, Vilandas Každailis - trimitas, Laurynas Lapė – trimitas, Mindaugas Vadoklis – trimitas, Giedrius Nakas – klavišiniai,

Gediminas Strupinskas – klavišiniai, Pranas Kentra – gitara, Paulius Volkovas – gitara, Artūrs Duckis – kontrabosas, bosas, moog, Andrius Rekašius - marimba, Domantas Razmus – mušamieji

Vieta: Valstybinis Šiaulių dramos teatras, Tilžės g. 155
18:00 - 19:30