08.19 (šeštadienis)

RPG (Ruokio performansų gamykla – aliuzija į rankinę prieštankinę granatą)

Šiauliečiai, mes žinome, kad jūs galite mus nustebinti!

Kūrybiškų ir šmaikščių žmonių miestas kviečiamas jungtis į festivalio „Šiaulių naktys“ konkursą – performansų gamyklą RPG. „Ruokio performansų gamykla“ nustebins, prajuokins ir įkvėps originalumu, nes joje dalyvausite JŪS!

Apie viską trumpai:

- Sugalvokite ir sukurkite absurdiškai juokingą iškabą. Keletas šmaikščių pavyzdžių Jūsų įkvėpimui: „Švarcvaldo kumpio diskusijų klubas“, „Riebios varškės spurgyčių asociacija“, „Lietuviškos triušienos terino konsulatas“, „Reklaminių iškabų lengvojo kastravimo dirbtuvės“, „Lietuviškų keiksmažodžių mokykla“, „Žvaigždžių mėgdžiojimo kursai“, „Dasai Malos Beribio išsisukinėjimo tobulinimosi institutas“, „Rėkimo kursai A, B, C ir D kategorijos“. Kur tik nuves Jūsų fantazija!

- Iškabą įsmeikite, pakabinkite ar kitaip pritvirtinkite prie savo namų, darbovietės ar kito pastato įėjimo, kiemo, gatvės.

- Norite, kad būtų dar absurdiškiau? Išpildykite savo iškabą – „įgyvendinkite“ jos aprašymą pastato viduje. Sakykime, jei tai yra Rėkimo kursai, viduje galite demonstruoti vykstančias kursų paskaitas. Jei tai Švarcvaldo kumpio diskusijų klubas, viduje galite surengti atitinkamą diskusiją. ;)

Visas iškabas ir jų išpildymą komisija vertins rugpjūčio 25 d. Norint dalyvauti konkurse, būtina registracija: https://forms.gle/9jwKXG3aM3KxwxDH7

Galite neabejoti, kad kūrybiškiausius ir absurdiškiausius rugpjūčio 26 d. apdovanosime fantastiškais prizais!

ARE YOU IN?

Vieta: visas Šiaulių miestas
00:00 - 23:59

„KILOWAC 6“ atidarymas

Dalyviai: Dainius Trumpis, Mantas Daujotas, Aušra Vaštakaitė, Airidas Skublickas, Ganna Bogachuk, Valery Pyrogov, Viktor Bezpalko.

Vieta: Zubovų rūmai (Aušros al.50)
18:00 - 20:00

Socialinės-kūrybinės dirbtuvės „KILOWAC 6“

Kaip ir praeitais metais, šviečiančius meno objektus kurs jungtinė lietuvių ir ukrainiecių komanda. Iš Ukrainos dalyvauja Ganna Bogachuk, Valery Pyrogov ir Viktor Bezpalko, o iš Lietuvos: Dainius Trumpis, Mantas Daujotas, Aušra Vaštakaitė ir Airidas Skublickas. Dirbtuvių metu sukurti originalūs šviestuvai ir šviečiantys meno objektai bus dovanojami Šiaulių regiono ir Respublikos organizacijoms – ligoninėms, slaugos namams ir kt. socialinėms įstaigoms.

Vieta: Zubovų rūmai (Aušros al.50)
10:00 - 20:00

Oficialus Šiaulių naktų atidarymas, vėliavos pakėlimas ir šaknų krikštas

Oficialus "Šiaulių naktų" atidarymo ceremonija, iš/kilmingas vėliavos pakėlimas ir šaknų krikštas. Kviečiami visi palaikyti, atsineškite savo šaknų!!! Dalyvaus folkloro ansamblis "Ramočia" iš Kelmės, kuris kartu su jumis sugaus tautą jungiančiu Geležinio Vilko gaudimu, įprasmindamas šaknis. Ansamblio vadovas vaidila Valdas Rutkūnas.

Fotografijos muziejaus terasa, Vilniaus g. 140
14:00 - 15:00

"solaris anus scalpo @ sheol" performansas su ŠAKNIMI, pristato autorius ir performeris menininkas Adomas Žudys

solaris anus scalpo @ sheol

Keistų ir mįslingų sampratų sferoje George'o Bataille'io „L'anus solaire“, hebrajiškos požemio pasaulio sampratos, žinomos kaip שְׁ אוֹל , ir miesto pavadinimu Šiauliai konvergencija pateikia žavingą ir netikėtą idėjų gobeleną. George'as Bataille'as, prancūzų rašytojas ir filosofas, buvo žinomas dėl netradicinių temų, kurios gilinosi į žmogaus patirties ir sąmonės ribas, tyrinėjimus. Vienas iš tokių tyrinėjimų buvo jo esė pavadinimu „L'anus solaire“. Šiame kūrinyje Bataille apmąsto saulės išangę kaip metaforą, atveriančią paradoksalią ir beribę transgresinių impulsų ir troškimų visatą. Saulės išangė simbolizuoja atitrūkimą nuo normos, kur susijungia draudžiamos ir išlaisvinančios jėgos, panašiai kaip nuožmi saulės energija.

Sheol ( שְׁ אוֹל ) yra senovės hebrajų požemio samprata. Šeolas yra karalystė, kurioje gyvena mirusiųjų sielos. Skirtingai nuo pragaro sampratos kai kuriose kitose religijose, Sheol yra neutrali vieta, kur visos sielos, nepaisant jų poelgių gyvenime, sugyvena šešėlinėje egzistencijoje. Ji dažnai apibūdinama kaip požeminė erdvė, pabrėžiant jos požeminę prigimtį.

Šiauliai, tariami šiek tiek panašiai kaip Sheol, neturi būdingų mitologinių konotacijų su požemio pasauliu, tačiau fonetinis panašumas skatina intriguojančius spėliojimus. Kaip Šeolas buvo vertinamas kaip paslaptinga ir paslėpta karalystė, taip Šiauliai

gali sukelti minčių apie neatrastą ar paslėptą miestą, apgaubtą savo unikalios istorijos ir paslapčių. Galima būtų įsivaizduoti vaizduotę kupiną pasaką, kurioje susipina šie elementai. Įsivaizduokite siurrealistinę kelionę smalsaus keliautojo, užklydusio į Šiaulius, nesuvokiančio užslėptų miesto reikšmės klodų. Gilindamiesi į miesto istoriją, jie aptinka Bataille „L'anus solaire“ pėdsakus – miestą griaunančios ir išlaisvinančios dvasios simbolį, tarsi šviesos spindulius, prasiskverbiančius pro požemio tamsą. Susidomėjęs savotišku ryšiu, keliautojas pasineria į hebrajiškosios Sheol sampratos studijas, vedančias į apmąstymus apie gyvenimo ir mirties cikliškumą bei priešingų jėgų sambūvį miesto praeityje ir dabartyje. Jie apmąsto neutralią Šeolio prigimtį ir stebisi, ar Šiauliuose taip pat yra pusiausvyra tarp šviesos ir tamsos, gėrio ir blogio, kūrimo ir naikinimo. Per šį tyrinėjimą keliautojas atskleidžia pasakojimą, apimantį šių trijų elementų konvergenciją, pasaką, kuri peržengia ribas ir gilinasi į žmogaus psichikos gelmes. Saulės išangė, reprezentuojanti ir kūrybą, ir destrukciją, susilieja su neutralia ir nesenstančia Šeolo sritimi, o Šiauliai yra gyvas šios kosminės sąjungos įsikūnijimas, mįslingas miestas, kurio tapatybė aidi toli už paviršiaus.

Šiame siurrealistiniame ir vientisame tekste skaitytojui belieka apmąstyti iš pažiūros nesusijusių sąvokų sąsajas, įkvepiant gilintis į filosofijos, mitologijos sritis ir paslaptis, slypinčias po mūsų kasdienybės paviršiumi.

Tekstas parašytas ChatGPT ir išverstas GoogleTranslate programėlėmis. Renginio metu lankytojai bus kviečiami prisijungti prie projekto, kurio metu medicininais įrankiais šalinamas puvėsis nuo 600-metės ąžuolo šaknies dalies.

Vieta: Zubovų rūmai (Aušros al.50), centrinio įėjimo prieiga
18:00 - 19:00